Fotopułapka – ciekawy gadżet dla właścicieli psów

Wśród właścicieli czworonogów pojawia się coraz częściej temat tak zwanych fotopułapek. Zainteresowani tym zagadnieniem są przede wszystkim osoby początkujące w zakresie hodowli psów. Opiekunowie psów w wieku szczenięcym w którymś momencie muszą stanąć przed nie lada problemem, jakim jest pozostawienie podopiecznego samego w domu (na czas wyjścia do pracy czy szkoły). Co wtedy dzieję się z małym pieskiem? Jak sprawdzić czy ma się dobrze i czy nie robi sobie krzywdy podczas nieobecności właściciela? Pomoc może przedmiot taki jak fotopułapka.

Czym jest fotograficzna pułapka?

Przyrząd ten w większości przypadków wykorzystywany jest przez przyrodników i fotografów zwierząt w naturalnym środowisku. Ustawiają oni małą czarną skrzynkę w potencjalnym miejscu żerowania wybranego zwierzęcia. Fotopułapka aktywowana jest poprzez ruch – gdy zarejestruje jakieś poruszenie – natychmiast wykonuje zdjęcie, najczęściej z lampą błyskową (tak aby była również sprawna w nocy).

Jak wykorzystać fotopułapkę w przypadku zwierząt domowych?

Okazuje się, że fotopułapka może mieć zastosowanie w domowych warunkach. Wystarczy umieścić ją w pokoju, w którym przebywa zwierzak i ustawić stosowne parametry. Urządzenie pozwoli zarejestrować aktywność psa i sprawdzić co robi w trakcie nieobecności właścicieli. Takie działanie pozwoli na odpowiednie postępowanie z czworonogiem i eliminowanie niektórych błędów w wychowaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *