Jak chronić psa przed kleszczami?

Kleszcze stanowią jedne z największych zagrożeń dla zdrowia i życia każdego psa. Ich okres lęgowy to właściwie 3/4 roku i nigdy nie wiadomo, czy wypuszczenie psa na zewnątrz lub wyjście z nim na spacer nie spowoduje dostania się do jego skóry tego okropnego pajęczaka, który przenosi śmiertelne dla psów choroby. Czy oznacza to zatem, że nie należy zupełnie puszczać psa w trawę lub chodzić z nim na spacery? Oczywiście nie. Są świetne metody walki z kleszczami, które właściwie w 99% gwarantują bezpieczeństwo zwierzaka.

Metody na skórne

Jednym z najczęściej stosowanych sposobów walki z kleszczami jest używanie specjalnych wcierek. Polega to na podaniu na kark psa specjalnej substancji

, którą należy wetrzeć w jego skórę i która ma za zadanie nie dopuszczać do dostania się kleszczy do zwierzaka.
Metoda ta jest bardzo skuteczna, jednak jej działanie jest stosunkowo krótkotrwałe i należy je powtórzyć już nawet po kilku tygodniach.

obroża foresto w najlepszej cenieObroże przeciw kleszczowe

Drugim rozwiązaniem, znacznie wygodniejszym i nowocześniejszym jest założenie zwierzakowi na szyje specjalnej obroży foresto.
Z wygląda przypomina ona nieco zwykłą plastikową obróżkę, jednak zawarta w niej substancja czynna powoduje, ze wszystkie kleszcze, które dostaną się w zasięg jej działania, po prostu umierają. Nie mają fizycznej możliwości dostania się do skóry psiaka.
Obroża foresto działa właściwie przez cały sezon w którym występują kleszcze, a dla zwierzaka jest właściwie niezauważalna i zupełnie nie krępująca jego ruchów, taką obroże możesz dostać tutaj . Co ważne jest również zupełnie niewyczuwalna przez człowieka, pomimo tego, ze stale wydzielana jest z niej zabójcza dla kleszczy substancja.