klatki dla ptaków

Jak wybrać wygodną klatkę dla ptaków

Wbrew pozorom opieka nad ptakami nie wymaga specjalistycznej wiedzy i umiejętności. Podstawowa kwestia to zapewnienie tym zwierzętom odpowiednich warunków do życia. Podpowiadamy, jak wybrać klatkę dla ptaków.

Klatka czyli przestrzeń życiowa dla ptaków

Ptaki zarówno te małe, jak i duże potrzebują odpowiedniej przestrzeni życiowej. Dlatego wielkość ich „mieszkania” musi być dopasowana do gabarytów danego gatunku. Najlepiej stawiać na modele umożliwiające na latanie wewnątrz ptasiego domu. Klatki dla ptaków powinny zapewniać im bezpieczeństwo i nie zawierać elementów narażających ich na kontuzje. Tego rodzaju obszar ma gwarantować możliwość swobodnego ruchu oraz zabawy. Dlatego warto zainwestować w linę i inne gadżety zapewniające ptakom aktywną rozrywkę.

Czym się kierować przy wyborze klatki dla ptaków?

klatki dla ptaków

Wybierając klatki dla ptaków, należy wziąć pod uwagę kilka czynników, najistotniejsze z nich to:

  • długość – należy zaznaczyć, że ptaki latają w przód, a nie w górę i dół. Z tego powodu najważniejszym parametrem klatki jest jej długość, która ma umożliwiać swobodne rozprostowanie skrzydeł i poruszanie się.
  • kształt zadaszenia – warto stawiać na modele z prosty dachem, co przekłada się na większą przestrzeń dla ptaków.
  • oświetlenie – klatka postawiona w pokoju wychodzącym na północ będzie potrzebowała dodatkowego źródła światła.
  • karmniki – modele zewnętrzne sprawdzą się w przypadku mniejszych ptaków. Duże papugi będą potrzebowały miski wewnątrz klatki.