Nadajnik GPS dla pupila – jakie funkcje spełnia?

Decydując się na lokalizator GPS często zastanawiamy się, jakie funkcje spełnia i czy faktycznie jest taki skuteczny. Wybierając nadajnik dla kota lub psa, warto zdecydować się na taki, który prócz funkcji namierzania, posiada również inne zalety.

Podstawowe zadanie – namierzyć!

GPS dla psa i kota łączy się z aplikacją mobilną, poprzez którą można szybko namierzyć aktualne położenie zwierzęcia. Dzięki temu w łatwy sposób odnajdziemy zagubionego pupila, bez narażania obu stron na długotrwały stres.

Posłuchaj mnie!

Wiele lokalizatorów GPS posiada wbudowany mikrofon, dzięki czemu mamy możliwość słuchania dźwięków w otoczeniu zwierzęcia. Jest to bardzo pomocne, nie tylko w celu sprawdzenia, co porabia nasz pupil, ale w przypadku, kiedy jego dokładne namierzenie jest utrudnione np. w przypadku kradzieży. Możliwość odsłuchu dźwięków pozwala również na sprawdzenie, czy psu lub kotu nie dzieje się krzywda (niepokojące dźwięki, skomlenie itd.).

Aktualizacje i powiadomienia

Aplikacja dołączona do nadajnika GPS dla psów i kotów stale aktualizuje położenie zwierzęcia i może wysłać powiadomienie, kiedy to nagle opuści swój teren np. przejdzie przez ogrodzenie i wydostanie się z podwórka. Funkcja ta jest bardzo ważna dla osób, które na czas wyjścia do pracy pozostawiają pupila poza domem, w ogrodzie lub na wybiegu. Ponadto, nadajnik wysyła również informację o stanie technicznym urządzenia, takim jak słaby poziom naładowania baterii.

Znalazłem psa – i co dalej?

Jest to funkcja specjalnie ważna nie dla właścicieli, a dla osoby, która odnalazła psa lub kota z nadajnikiem GPS. Większość nadajników posiada przycisk S.O.S., który po wciśnięciu informuje właściciela czworonoga o jego aktualnym położeniu. Wciskając przycisk, dajemy właścicielowi zwierzęcia szansę na jeszcze szybsze go odnalezienie.

Więcej informacji na stronie – https://www.obroza-elektryczna.pl/obroze-gps-dla-psow/