drapaki dla kotów

Porady dla opiekunów kota

Kot może być wspaniałym towarzyszem naszej codzienności. Jeżeli zaopiekujemy się nim odpowiednio, zwierzak odwdzięczy się nam przywiązaniem i miłością.  O czym powinien wiedzieć każdy początkujący opiekun kota? Oto kilka wskazówek.

Zanim adoptujesz kota!

Zanim kot pojawi się w naszym życiu, musimy zaopatrzyć się w zabawki. To właśnie one pomagają rozładować nadmiar energii, który mają zwłaszcza młode kociaki. Każdy miłośnik kotów wie jak ważną rolę pełnią drapaki dla kotów. Nie wszyscy wiedzą, że drapanie jest dla kotów całkowicie naturalne, podobnie jak wylizywanie futerka czy mruczenie. Jednak drapanie często wwiąże się z niszczeniem rzeczy, na przykład mebli tapicerowanych. Oczywiście kot nie robi tego złośliwie. Zwierzak po prostu chce zaspokoić  soje naturalne instynkty. Drapak rozwiązuje ten problem.

Kolejna istotna sprawa to higiena. Koty to czyściochy, dlatego musimy czyścic ich kuwetę praktycznie każdego dnia. Nie zapominajmy o żwirku. To w nim zwierzak zakopuje swoje odchody. Nowoczesny żwirek pomaga także zatrzymywać nieprzyjemne zapachy, co jest niezwykle wwazne jeśli mieszkamy z kotem na stosunkowo niewielkiej przestrzeni.

Dobra dieta

drapaki dla kotów

Nasz kociak nigdy nie powinien jeść „ludzkiego” jedzenia. Może mu ono zaszkodzić. Zdecydowanie lepiej postawić na gotową karmę z dobrym składem. Im więcej mięsa w składzie tym lepiej. Wielkość porcji dostosujmy do wieku i stanu zdrowia naszego ulubieńca.