Samoobrona przed groźnym psem

Niestety ataki groźny psów na ludzi zdarzają się dość często. I nie dotyczy to jedynie psów bezdomnych. Taka sytuacja może nas spotkać podczas zwykłego spaceru. Warto zatem odpowiednio się przed takim atakiem zabezpieczyć. W jaki sposób? Najlepiej jest zakupić specjalny odstraszacz ultradźwiękowy.

agresywny pies na posesji

Odstraszacz – zalety

Ultradźwiękowy odstraszacz psów www.obroza-elektryczna.pl ma oczywiście swoje zalety i wady. Zaletą jest z pewnością to, iż jest to urządzenie nieduże, a zatem zawsze możemy je mieć przy sobie. Jest ono także bardzo proste w obsłudze. Wystarczy nacisnąć przycisk

puttygen.biz

, aby urządzenie zaczęło emitować odpowiedni dźwięk. Ważne jest także to, iż emitowany dźwięk nie wyrządza psu krzywy. Po prostu psa odstrasza, aby ten szybko uciekł.

Odstraszacz – wady

Jak wspomniano tego typu odstraszacz ma także swoje wady. Jedną z nich jest to, że urządzenie to nie zawsze jest jednak skuteczne. Dotyczy to w szczególności sytuacji, kiedy na swojej drodze spotkamy psa, który ma uszkodzony słuch. Może być to np. pies już dość stary. W takim przypadku pies może po prostu emitowanego przez urządzenie dźwięku nie słyszeć.

Skuteczność urządzenia

Wspomniana powyżej sytuacja zdarza się jednak dość rzadko. Dlatego śmiało można powiedzieć, iż urządzenie to jest bardzo skuteczne. Oczywiście działa ono także np. w przypadku kotów. Istotne jest także to, iż dźwięk ten jest w ogólne niesłyszalny dla człowieka. Jest to bowiem dźwięk o wysokich częstotliwościach. Jest to zatem dźwięk, który słyszalny jest właśnie przez zwierzęta, które posiadają bardzo wyostrzony słuch, takie jak psy i koty.

Bezpieczeństwo

Na koniec warto przypomnieć także, że jest to dźwięk bezpieczny dla psa. Wywołuje on poczucie niepokoju i lęku jednak w żadne sposób nie działa negatywnie na zdrowie psa. Dlatego korzystając z odstraszacza nie musimy się obawiać, że zrobimy psu krzywdę.