szelki dla psa

Szelki spacerowe dla psa – jakie są rodzaje?

Szelki spacerowe jak powszechnie wiadomo są najpopularniejszymi rodzajami szelek dla psów. Mało osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że na półkach sklepowych można znaleźć kilka rodzajów szelek, które znacząco różnią się między sobą. Warto dokładnie zapoznać się z zaletami i wadami poszczególnych rozwiązań, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu.

Szelki typu guard

szelki dla psa

Jeżeli chodzi o spacerowe szelki dla psa, to większość osób stawia na modele typu guard. Szelki tego typu na pierwszy rzut oka mogą wydawać się nieco skomplikowane, ale ich zakładanie jest bardzo proste. Szelki typu guard posiadają kształt dwóch kół, które połączone są ze sobą paskami u góry i dołu. Mniejsze koło zakładane jest na szyję, a większe wokół klatki piersiowej. Obwody kół można oczywiście swobodnie regulować, dzięki czemu szelki pasować będą do każdego psa. Jeżeli chodzi o smycz, to przypinana jest ona u góry bezpośrednio na grzebiecie psa.

Szelki walk-in/step-in

Producenci szelek dla psów coraz częściej oferują modele typu walk-in/step-in. Szelki tego typu wyróżniają się bardzo prostą konstrukcją, dzięki czemu ich zakładanie nie stanowi żadnego większego wyzwania. Szelki dla psa typu walk-in/step-in rozkłada się na podłodze tak, aby utworzyć dwa trójkąty na które stawia się przednie łapy psa. Szelki należy otoczyć klatkę piersiową psiaka i spiąć za pomocą specjalnej klamry. Smycz najczęściej mocowana jest przy samej klamrze. Tutaj znajdziesz najlepszą ofertę.