Czy obroża dla psa jest niezbędna?

Wielu właścicieli psów, zwłaszcza tych, którzy dopiero zaadoptowali pupila, zastanawia się czy obroża jest dla psa rzeczywiście niezbędna. Od razu można na to pytanie odpowiedzieć, że tak. I do obroży należy przyzwyczajać psa już od szczeniaka.

Jeśli zaadoptowano malutkiego szczeniaczka, można na początku zamiast zwykłej obroży wykorzystać kolorową wstążkę. Będzie to o tyle lepsze rozwiązanie, że wstążka w przeciwieństwie do obroży jest lżejsza. Ale jednocześnie piesek już od małego będzie przyzwyczajał się do naszego pewnego akcesorium na szyi. Kiedy szczeniak nieco podrośnie wstążkę można zastąpić lekką obróżką. Dzięki tym zabiegom pies od początku będzie przyzwyczajony do noszenia obroży i w przyszłości, kiedy będzie już dorosłym psem, nie będzie z tym problemu.

Dlaczego tak ważne jest przyzwyczajanie psa do obroży? Trzeba wiedzieć, że obroże dla psów spełniają bardzo ważne funkcje. Oczywiście jest to podstawowa informacja o tym, że pies nie jest bezpański i ma właściciela. Dlatego dobry rozwiązaniem jest przypiąć do obroży jakiś element z kontaktem w razie wypadku jakby piesek zaginął. Nie można także zapomnieć o jej funkcji użytkowej. Przecież to właśnie do obroży przypięta będzie smyk podczas spacerów. Dzięki temu obroża staje się też elementem dzięki któremu w niektórych sytuacjach można kontrolować psa chwytając za nią.

Zatem niezależnie od tego jakiego typu psa się posiada, obroża jest elementem niezbędnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *